Що повинен знати будівельник початківець

 

Кожен нормальний чоловік повинен вміти робити три речі: стріляти, думати і робити. Наприклад, ремонт за 8 днів. У ці спекотні дні, коли сіра маса вибирається на пляжі, обрана аудиторія, яка має мізки і не криво поставлені руки, готова взятися за справжнє діло.

У Біблії – більше тисячі сторінок. Але в основі її лежить десять заповідей. В ремонті – тисяча дрібниць і нюансів. Але суть його зводиться до десяти правил. Їх виконання – обов’язкове.

Отже вісім днів – десять порад. Вся таємниця ремонту як на долоні. Читайте, робіть, отримуйте задоволення!

Поради:

Порада 1. Працюйте з матеріалами одного бренду. Сумісність матеріалів одного бренду, наприклад, ґрунтовки, штукатурки і фарби чеської компанії STACHEMA (СТАХЕМА), гарантована виробником:

•  акрилові: ґрунтовка – PENECO O, штукатурка – ECOLOR R, фарба – ECOLOR;

•  силікатні: ґрунтовка – FIXASIL O, штукатурка – COLORSIL R, фарба – COLORSIL M;

•  силіконові: ґрунтовка – PENESIL O, штукатурка – SILCOLOR R, фарба – SILCOLOR.

Якщо ж брати ґрунтовку однієї фірми, а штукатурити матеріалом іншого, можуть виникати "нестиковки" на хімічному рівні. Професіонали знають, як підібрати матеріали, але любителям краще не експериментувати. Єдиний виняток це коли виробник дає гарантію сумісності його матеріалу з іншими. Наприклад, як виробник антисептиків Lignofix Stabil (Лігнофікс Стабіл), чеська компанія STACHEMA (СТАХЕМА), дає гарантію 100% сумісності її антисептиків для захисту деревини з усіма типами лаків, фарб та емалей, в тому числі і на водній основі.

Порада 2. Суворо дотримуватися технічних рекомендацій виробника. Всі критично важливі рекомендації зафіксовані на упаковці матеріалу. Якщо сказано, що на 1 л концентрату необхідно використовувати 9 л води, значить це повинно бути 9 л, а не 10 чи 8. Вимірювання "на око" неприпустимі. Якщо написано, що матеріал висихає не менше 4 годин, їх необхідно вичекати. Тільки чітке дотримання інструкцій, може забезпечити заявлену якість.

Порада 3. Використовувати спеціальні інструменти. Наприклад, для нанесення плиткового клею необхідний зубчастий шпатель. Він залишає на поверхні борозенки, які забезпечують кращу склейку поверхонь. Заміна рекомендованого інструменту на звичайний шпатель, яким наноситься шпаклівка, якщо не зіпсує роботу повністю, то, напевно, змусить чортихнутися не один раз.

Порада 4. Утримувати інструмент та мірні ємності в чистоті. Нерідка ситуація, коли в брудному відрі, в якому ще недавно розводили клей одного типу, починають готувати інші. У підсумку його властивості змінюються так само непередбачено, як весняна погода, а зі стелі можуть почати відвалюватися різні шматочки... Інструмент і ємності необхідно мити відразу ж після використання, поки матеріали не засохли.

Порада 5. Заздалегідь продумати, куди зливати відходи, і точно не використовувати для цього унітаз. Тендітну каналізацію десь на дачі або в старих будинках забити простіше простого, а от прочистити ... Перед початком робіт необхідно підготувати достатню кількість мішків для сміття, ємностей для зливу відходів і ганчірок. Коли робота кипить, судорожно шукати ці причандали – задоволення нижче середнього.

Порада 6. Робити проби перед використанням незнайомого матеріалу. Розумніше витратити час і потренуватися на одному квадратному метрі, ніж занапастити всю роботу, намагаючись зробити її швидше. Виберіть невелику ділянку в найдальшому кутку приміщення і виконайте в мініатюрі всю заплановану роботу. Чітке дотримання цього правила не тільки заощадить вам дорогий матеріал, але і збереже безліч нервових клітин.

Порада 7. Купуйте матеріали на 15% більше кількості, розрахованої у відповідності з параметрами виробника. Незапланована частина піде на проби, брудні пензлики і неминучий брак. Припустимо, нам необхідно полакувати стелю площею 11 кв.м. У відповідності з даними виробника, чеської компанії STACHEMA (СТАХЕМА), на 1 кв.м йде 0,1 літра стійкого лазурного лаку для дерева на водній основі IMPRANAL PROFI. Оскільки лакувати обов'язково як мінімум в два шари, виходить, що на 1 кв. м у нас буде йти по 0,2 літра лаку. Отже, за розрахунком нам необхідно для кухонного стелі закупити 11 х 0,2 = 2,2 л лаку. Додаємо 15% про запас і отримуємо реальну кількість – 2,53 літра. Звичайно, до останнього міліграма вирахувати потрібну кількість лаку неможливо, та й не варто. Але приблизний розрахунок вкрай рекомендований.

Порада 8. Дотримуйтеся техніки безпеки. Відкриті вікна висоток, цвяхи на підлозі, оголені дроти, пил, випаровування – під час ремонту виникає занадто багато додаткових небезпек, щоб нехтувати технікою безпеки. Рекомендуємо працювати в спецівці, використовувати взуття з міцною підошвою, контролювати проводку і не вживати спиртних напоїв у процесі ремонтних операцій.

Порада 9. Знайдіть досвідченого будівельника, який буде консультувати вас в складних ситуаціях. Без цього можна, звичайно, обійтися, але найчастіше вчасно почута порада професіонала врятує вам цілий день і цілий мішок дорогого матеріалу.

Порада 10. Отримуйте від ремонту задоволення! Не намагайтеся відразу зробити краще або швидше. Робіть в задоволення. І тоді буде виходити добре і якісно!