Ця стаття про те, як побудувати альтанку. Побудувати квадратну альтанку досить легко, якщо ви використовуєте правильні креслення, методики і матеріали. Якщо у вас є великий сад, і ви хочете провести час з сім'єю і друзями, альтанка ідеально підходить для ваших потреб. Просто уявіть себе в гарній, спорудженої вами альтанці, з якої ви спостерігаєте за красою вашого саду і за своїми дітьми, що грають на траві. Крім того, альтанка це прекрасне місце для вечері на відкритому повітрі або обіду в спекотні літні дні, коли дах альтанки захистить вас від сонячних променів.

Проектувати і планувати будівництво відкритої альтанки ви повинні з урахуванням ваших смаків і потреб, виходячи з яких, ви повинні визначитися з розмірами альтанки і її наповненням (клумби, меблі, барбекю та ін.). Варіантів безліч, тому ми рекомендуємо вам прийняти рішення про розміри і характеристиках альтанки, до початку будівництва. Крім того, слід пам'ятати, що кожна додаткова особливість вимагає додаткових витрат, тому ви повинні утримувати баланс між вигодами і витратами.

Вибір правильного дизайну для вашої альтанки непросте рішення, тому що є безліч варіантів: з одного боку, ви можете побудувати восьмикутну альтанку, прямокутну або просто побудувати квадратну альтанку. У цій статті ми крок за кроком покажемо вам, як своїми руками побудувати альтанку за пару вихідних, з мінімальними витратами. Процес будівництва буде для вас не складним, якщо ви знайомі з основними технологіями роботи з деревиною. 

Для того щоб побудувати альтанку, вам знадобляться:

матеріали;

інструменти;

- план будівництва;

час.

 Необхідні матеріали та інструменти
А 4 бетонних фундаментних стовпа з 4 регульованими якорями СТОВПИ ФУНДАМЕНТУ
В 2 балки  5×15, довжиною 300 см, 2 балки  5×15, довжиною 310 см БАЛКИ ОБВ'ЯЗКИ
С 1 балка 5×15, довжиною 300 см БАЛКА
D 18 балок 5×15, довжиною 147,5 см БАЛКИ
E 20 балок 5×15, довжиною 25,5 см БАЛКИ
F 9 брусів 10×10, довжиною 275 см ДЕРЕВ'ЯНІ СТОВПИ
G 4 бруса 10×10, довжиною 300 см БАЛКИ ПЕРЕКРИТТЯ
H 4 дошки 5×10, довжиною 260 см, зрізані з обох кінців під кутом 640 ДІАГОНАЛЬНІ КРОКВИ
J 8 дошок 5×10, довжиною 100 см КРОКВИ МАЛІ
K 12 м2 листової фанери товщиною 12 мм ПОКРІВЛЯ
L 12 м2 толь ПІДСТИЛЬНИЙ ШАР ПОКРІВЛІ
M 12 м2 черепиці, шиферу, металочерепиці, профнастилу ЧЕРЕПИЦЯ
N 9,3 м2 дошки 3,5×10 см НАСТИЛ ПІДЛОГИ
O нижні і верхні направляючі 5×10, довжиною 62 см – 6 шт., довжиною 135 см – 18 шт.; рейки 5×5, довжиною 62 см – 2 шт., довжиною 135 см – 6 шт., довжиною – 70-80 см ПЕРИЛА
цемент, пісок, гравій
саморізи 3,5x45 мм – для з'єднань
саморізи 12х100 мм – для кріплення балок
перфоровані кутики – для кріплення балок
саморізи 4,2x70 мм – для кріплення настилу з дощок, балясин, покрівельних листів
саморізи 12х140 мм – для кріплення крокв
покрівельні саморізи – для кріплення металочерепиці

Корисна порадаУ зв'язку з тим, що альтанка це споруда яка буде постійно піддаватиметься впливу сезонних коливань температур, атмосферних опадів та ін., ми рекомендуємо, до початку будівництва обробити всі пиломатеріали (брус, дошка, балки) спеціальними засобами для захисту деревини (антисептики, пропитки). Це надійно захистить деревину від руйнування під впливом біологічних факторів (комахи-шкідники, грибок, цвіль) і надовго продовжить термін служби вашої альтанки.

 

Будівництво квадратної альтанки

Підготовка до будівництва альтанки

Реалізація такого проекту, як будівництво дерев'яної альтанки під силу навіть не професіоналові теслярської справи, за умови, що він буде використовувати хороший план будівництва, вірні методики і справні інструменти. Як ви можете бачити на зображенні, вам необхідно встановити стовпи, побудувати підлогу, накрити дах і встановити поручні. Хоча це може виглядати дуже складним на перший погляд, це цілком реально, якщо ви будете крок за кроком виконувати наші інструкції, підходити до роботи з відповідальністю і увагою.

Корисна порада: Для того щоб не витрачати час на багаторазові відвідування магазинів будівельних матеріалів заздалегідь визначте кількість необхідних матеріалів. Крім того, переконайтеся, що інструменти, які ви плануєте використовувати під час будівництва, справні і в хорошому стані. 

Як підготувати майданчик для будівництва альтанки

Розмітка майданчика для альтанки

На першому етапі проекту вам необхідно нанести на місцевості контур альтанки, завдання необхідно виконати на високому професійному рівні. Таким чином, після того як ви вибрали місце де буде розміщуватися альтанка, слід зазначити контур площі альтанки, за допомогою П-подібного пристосування (виготовляється з пиломатеріалів, вертикальні кілочки забиваються в землю, горизонтальні утримуються за рахунок натягу шнура і вільно переміщаються в обидва напрямки) і шнура.

Корисна порада: Виміряйте діагоналі і регулюйте положення горизонтальних планок, поки діагоналі не будуть рівними.

Способи установки дерев'яних стовпів

Є кілька методів установки 10 × 10 см дерев'яних стовпів на свої місця: забетонувати їх або прикріпити до бетонних фундаментних стовпів з використанням перфорованих металоконструкцій. Якщо ви хочете встановити дерев'яні стовпи в бетоні, ви повинні викопати ями глибиною 60-80 см, утрамбувати 5 см шар гравію який залити 10 см шаром бетону. Потім помістіть дерев'яний стовп в отвір і за допомогою спиртового рівня або відвісу встановити його строго вертикально і залити бетоном.

Для того, щоб стовп не повело, закріпіть його в двох напрямках дерев'яними рейками, прикріпленими до забитих в землю кілочків.

Бетонування дерев'яного стовпа

Крім того, можна помістити в яму (вириту під розмір труби) азбестову трубу і заповнити її бетоном. Після того, як бетон трохи затвердіє, ви повинні встановити в ньому направляючий якір, переконавшись, що всі якорі ідеально вирівняні один з одним.

Корисна порада: Встановлення фундаментних стовпів ви повинні привести належним чином за допомогою П-подібного пристосування і шнура, в іншому випадку квадратна альтанка не буде симетричною.

Кріплення дерев'яного стовпа

Для того, щоб професійно закріпити чотири дерев'яних стовпа вам необхідно викопати 4 ями глибиною 90 см (30 см в діаметрі), переконавшись, що яма на 15 см нижче рівня промерзання грунту. Утрамбуйте 8 см шар гравію, і встановити асбестовую трубу в кожен отвір. Змішайте невелику кількість бетону, заповніть трубу і встановити регульовані якорі.

Встановлення дерев'яних опор альтанки

Використовуючи лінійку і спиртової рівень вам необхідно ідеально вирівняти чотири опори альтанки по горизонталі. Перед встановленням дерев'яних опор альтанки фундаментні стовпи повинні просохнути не менше 48 годин.
Корисна порада: Перш ніж кріпити опори альтанки шурупами до якорів, за допомогою спиртового рівня переконайтеся, що вони встановлені строго вертикально.

Каркас підлоги альтанки

Потім, використовуючи дерев'яні балки 5 × 15 мм змонтуйте каркас підлоги альтанки, як це зазначено на малюнку. Обов'язково встановіть додаткові балки (на малюнку виділені коричневим кольором) для того, щоб каркас статі був жорстким і витримував необхідні навантаження.

Корисна порада: Під час монтажу каркасу використовуйте струбцини і спиртової рівень. Переконайтеся, що всі балки вирівняні в одній горизонтальній площині.

Як встановити балки підлоги альтанки

Кріплення внутрішніх балок до рами каркаса підлоги ви можете виконати двома варіантами. Перший: прикрутити внутрішні балки до рами каркасу за допомогою самонарізів 12х100 мм, другий: прикріпити балки, використовуючи металеві перфоровані кутики.

Ми рекомендуємо другий варіант, з використанням металевих перфорованих кутиків, але якщо ви вибрали перший варіант (закрутивши саморізи з зовнішньої сторони каркаса в торець балки) не забудьте перед вкручуванням саморізів 12х100 мм просвердлити напрямні отвори.

Встановлення дерев'яних стовпів на каркасі підлоги альтанки

Далі, ви повинні встановити на каркас підлоги інші дерев'яні стовпи (5 брусів 10 × 10 мм), які будуть утримувати балки перекриття і дах, як це показано на малюнку. Для того, щоб ваша альтанка була міцною, ми рекомендуємо, прикріпити стовпи до каркасу підлоги саморізами 12х140 мм.

Корисна порада: Роботу виконуйте уважно і акуратно і не забудьте перевірити вертикальність установки стовпів за допомогою спиртового рівня перш, ніж прикручувати їх до каркаса підлоги. Крім того, за допомогою рулетки перевірте симетричність розміщення стовпів.

Настилання підлоги альтанки

Після того як ви змонтували каркас для підлоги альтанки і встановили дерев'яні стовпи, необхідно настелити підлогу альтанки. У зв'язку з тим, що підлогу альтанки піддається впливу вологи, ми рекомендуємо вам обов'язково перед укладанням дошки підлоги обробити антисептиком (пропиткой) для захисту деревини.

Корисна порада: При настиланні підлоги альтанки, помістіть цвяхи між дошками, так щоб отримати послідовні проміжки (3-5 мм) між дошками, для того щоб під впливом вологи дошки не повело.

Кріплення дощок до каркасу підлоги альтанки

Як ви можете бачити на малюнку, ми рекомендуємо вам висвердлюють напрямні отвори перед закручуванням шурупів. Якщо ви використовуєте саморізи, ви можете закручувати їх без попереднього свердління отворів.

Корисна порада: Прикрутіть дошку за допомогою двох саморізів на обох кінцях переконайтеся, що дошка покладена правильно, після цього вкрутіть інші саморізи.

 

Монтаж даху альтанки

Будівництво даху альтанки

Побудувати дах альтанки можна кількома способами, але ми покажемо вам спосіб, який потребуватиме невеликої кількості матеріалів і зробить альтанку довговічною. Перший крок в цьому процесі полягає в установці балок перекриття (4 бруса 10 × 10 мм) на дерев'яні стовпи. 

Розглянемо процес монтажу балок перекриття, до того як ви закріпите їх саморізами.

 

Монтаж балок перекриття альтанки

На малюнку, ви бачите правильну техніку з'єднання балок перекриття альтанки між собою. Таким чином, ви повинні зробити кутові запили на половину товщини бруса і з'єднати їх разом у верхній частині стовпів альтанки. Після цього прикрутити балки перекриття до стовпів саморізами 12х140 мм, попередньо просвердливши напрямні отвори.

Корисна порада: Ми рекомендуємо вам прикрутити балки перекриття до всіх стовпів, так як це дозволить збільшити жорсткість конструкції.

Встановлення крокв даху альтанки

Наступний ваш крок - встановлення крокв на балках перекриття альтанки. Спочатку необхідно скріпити між собою дві протилежні крокви і встановити їх на балки перекриття альтанки закріпивши їх саморізами 12х140 мм. Потім, встановіть діагональні крокви (у верхній частині крокви скріпити між собою, в нижній прикріпити до балок перекриття альтанки).

Корисна порада: При монтажі крокв, ви повинні використовувати драбину, тому переконайтеся, що ви поставили її на стійку поверхню.

Монтаж крокв даху альтанки

Далі, встановіть малі крокви, як зазначено на малюнку. Переконайтеся, що малі крокви розташовані симетрично. Закріпіть їх до діагональних крокв і до балок перекриття альтанки декількома саморізами 12х140 мм.

Корисна порада: Якщо вам не подобається дизайн альтанки, ви можете змінити її розміри і висоту даху, відповідно до ваших потреб і смаків.

Монтаж даху альтанки

Покрівлю вашої альтанки можна зробити декількома способами: з одного боку, ви можете укласти на крокви дерев'яні дошки, а з іншого боку, ви можете використовувати великі аркуші фанери. Незалежно від вашого вибору, ми рекомендуємо, кріпити дерев'яні дошки або фанеру саморізами уздовж крокв через кожні 25 см.

Корисна порада: Укладання дерев'яних дощок займає більше часу і вимагає більшої кваліфікації виконавця.

Укладання покриття даху альтанки

Після монтажу дерев'яних дощок або фанери, ви повинні використовуючи толь покрити поверхню даху. Далі, ви повинні встановити металочерепицю, черепицю, шифер, або профнастил.

Виходячи з нашого досвіду, ми можемо сказати, що витрати схожі, тому ви повинні вибрати варіант, який вам більше до душі. Працюйте з великою обережністю (для кріплення металочерепиці використовуйте покрівельні саморізи).

 

Монтаж перил альтанки

 

Установка перил альтанки

Будівництво перил альтанки є важливим завданням Вашого проекту, тому ви повинні виконати її з великою увагою і ретельністю. Є багато варіантів дизайну, тому ви повинні вибрати той, який відповідає вашому смаку.

У нашому прикладі ми використовували рейки 5 × 5 см, розташовані через кожні 7 см. Висота перил повинна бути 70-80 см, але ви можете зробити їх відповідно до ваших потреб.

Монтаж перил альтанки

Для того щоб побудувати перила, ви повинні використовувати правильні технології. Нижні і верхні напрямні повинні бути закріплені саморізами до стовпів, або закріплені за допомогою перфорованого металевого кутика.

Корисна порада: Якщо ви не хочете, щоб головки самонарізів були видні на перилах балясини, ви можете приклеїти перила на рідкі цвяхи, або втопити головки саморізів, після чого, заповнити отвори замазкою для деревини.

Монтаж фриза альтанки

Використовуйте рейки 5 × 10 см для установки нижньої частини фриза і прикрутіть рейки 5 × 5 до балок перекриття для кріплення рейок зверху. Крім того, переконайтеся, що рейки фриза відповідають рейках перил і мають акуратний вигляд. Конструкція фриза повинна відповідати вашому дому і саду.

Завершення будівництва альтанки

Заповніть тріщини і нерівності замазкою для дерева і дайте їй висохнути. Потім відшліфуйте всі дерев'яні поверхні альтанки наждачним папером і для захисту деревини від вологи покрийте її декількома шарами лаку.

Вибір ідеальної альтанки є питанням суб'єктивним, тому ми рекомендуємо вам визначитися з її дизайном і розмірами до початку будівництва, відповідно до ваших потреб і уподобань.

Як зробити дерев'яну лавку - інструкція та креслення
Садова лавка - як зробити самостійно...
Залишити коментар
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.