Будівництво перголи, в її класичному варіанті, цілком під силу будь-якому починаючому будівельнику який хоч трохи знайомий з основними технологіями роботи з деревиною. Ми пропонуємо вам покрокову інструкцію споруди класичної перголи. Якщо запропоновані нами розміри перголи вам у чомусь не підходять, ви можете змінити їх на свій розсуд.

 

Розміри класичної перголи

 

Для роботи вам знадобляться наступні пиломатеріали:

 

 • брус 15х15 см, довжиною 250 см – 4 шт.;
 • дошка 5х20 см, довжиною 245 см – 4 шт.;
 • дошка 5х20 см, довжиною 255 см – 2 шт.;
 • дошка 5х10 см, довжиною 245 см – 2 шт.;
 • дошка 5х10 см, довжиною 275 см – 5 шт.;
 • рейка 2,5х5 см, довжиною 260 см – 4 шт.;
 • дошка 2,5х7,5 см  – 3,2 м/п;
 • дошка 2,5х20 см  – 3,2 м/п.

Матеріали:

 • оцинковані болти довжиною 230 мм з шайбами і гайками – 8 шт.;
 • оцинковані болти довжиною 250 мм з шайбами і гайками – 8 шт.;
 • оцинковані саморізи довжиною 45 і 75 мм;
 • металеві якоря для кріплення опор перголи – 4 шт.;
 • азбестова труба довжиною до 1 м – 4 шт.;
 • цемент, пісок, гравій.

Перед початком роботи уважно прочитайте нашу інструкцію і всі коментарі. В ході роботи дотримуйтесь нашого алгоритму побудови класичної перголи крок за кроком.

 

Крок  1


Підготовка фундаментів для опор альтанки.

 

Для того, щоб професійно закріпити чотири дерев'яних стовпа вам необхідно викопати 4 ями глибиною 90 см (30 см в діаметрі), переконавшись, що яма на 15 см нижче рівня промерзання грунту. Утрамбуйте 8 см шар гравію, і встановити асбестовую трубу в кожен отвір. Змішайте невелику кількість бетону і заповніть трубу, після часткового висихання розчину встановіть напрямні якоря.

Ви можете обрати інші способи установки опор, можливі варіанти наведені нижче на малюнку.


 

Крок  2


Після висихання фундаменту для опор перголи (не менше 48 годин) встановіть опори (брус 15х15 см, довжиною 250 см) на свої місця, прикріпивши їх саморізами до якорів. Перш ніж кріпити їх саморізами переконайтеся за допомогою спиртового рівня і рулетки, що опори встановлені вертикально і вирівняні відносно один одного, як це зазначено нижче на малюнку.

Якщо у вас виникає необхідність збільшити габаритні розміри перголи і відстань між опорами перевищує 300 см, рекомендуємо розглянути питання про збільшення кількості опор для підвищення міцності і стійкості вашого споруди.

 

 

Крок 3


Збірка каркаса перголи.

 

Прикріпіть парні опорні балки (дошка 5х20 см, довжиною 245 см) до опор перголи, за допомогою 25 см болтів попередньо просвердливши для болтів отвори. Кріпити необхідно так, щоб шайби з гайками були всередині перголи. Одинарні балки (дошка 5х20 см, довжиною 255 см) закріпіть 23 см болтами. Отвори для болтів робіть по діагоналі, щоб уникнути ослаблення дерева, як це показано на малюнку. Після завершення збирання каркас перголи повинен виглядати так, як це показано нижче.

 

 

Крок 4

 

Встановіть поперечні балки (дошка 5х10 см, довжиною 245 см), використовуючи 75 мм оцинковані саморізи, як це показано нижче на малюнку.

 

 

Крок 5

 

Закріпіть декоративну рейку 2,5х5 см використовуючи 45 мм оцинковані саморізи так, як це показано нижче на малюнку.

 

 

Крок 6

 

Прикріпіть крокви (дошка 5х10 см, довжиною 275 см) до каркасу перголи використовуючи 45 мм оцинковані саморізи, попереднього просвердливши отвори в нижній частині крокви під кутом вниз через сторони.

 

 

Крок 7


Для декорування опор перголи обшивають верхню частину опори дошкою 2,5х7,5 см так, як це показано нижче на малюнку.

 

 

Крок 8

 

Нижню частину опори обшивають дошкою 2,5х20 см так, як це показано нижче на малюнку.

 

 

На заключному етапі, для захисту деревини від руйнування під впливом біологічних факторів (комах-шкідників, грибка, цвілі) необхідно обробити її антисептиком, або спеціальною пропиткою. Після висихання антисептика (пропитки) відшліфуйте всі дерев'яні поверхні наждачним папером і для захисту деревини від вологи покрийте її декількома шарами лаку або фарби призначеної для зовнішніх робіт.

Як зробити дерев'яну лавку - інструкція та креслення
Садова лавка - як зробити самостійно...
Будівництво садової качелі
Будівництво садової качелі...
Залишити коментар
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.