Технологія застосування матеріалів лінійки Lignofix
Більшість матеріалів лінійки Lignofix (Лігнофікс) постачається в концентрованому вигляді.
Перед застосуванням матеріалів – необхідно з концентратів приготувати робочий розчин.
Про концентрацію робочого розчину кожного препарату можна дізнатись з таблиці, що є на етикетці, а також на нашому сайті.
Приготування розчину
Для приготування розчину з концентрату необхідна пластикова каністра або інша ємкість в яку спочатку наливаємо концентрат антисептика, а потім добавляємо необхідну кількість води.
Доповнюйте водою повільно (під час наповнення може утворюватись піна, що є нормою), після додавання води розчин необхідно розмішати.
Для нової (неураженої) деревини, кладки
Наносимо розчин антисептика на поверхню деревини або кладки (штукатурки) за допомогою:
методом фарбування (за допомогою пензлика (щітки) або валика), методом оприскування (за допомогою пульверизатора) або методом змочування (шляхом занурення у ванну з розчином.
Для контролю просочення без пропусків використовуються зелена або коричнева модифікація матеріалів.
Коричневий або зелений пігмент не є стійким до сонячного випромінювання та не призначений виконувати естетичні функції.
Якщо деревина після обробки захисними засобами буде покриватись лаками, фарбами або емалями – прийнято використовувати безбарвні антисептики. Крім того, безбарвна модифікація застосовується у випадку, якщо замовник не бажає зміни кольору конструкції в зв'язку з її обробкою захисними препаратами.
Після обробки деревини будь-якими засобами лінійки Lignofix (Лігнофікс), вона може покриватись будь-якими лаками, фарбами, емалями (в тому числі на водній основі) – БЕЗ ВИКЛЮЧЕНЬ ТА ОБМЕЖЕНЬ.
Увага! Не забувайте інтенсивно обробляти торці дерев'яних елементів!
Для обробки нової деревини або кладки використовуємо наступні препарати:
Промисловий метод
Для просочення великих обсягів деревини методом занурення використовуються ванни для просочення, цей метод має наступні переваги:
- гарантоване рівномірне просочення, без пропусків;
- зменшення часу на просочення деревини.

Для обробки сирих пиломатеріалів з вологістю більше 30%, а саме на період їх транспортування та зберігання використовується транспортний антисептик Lignofix Blue Z.
Це самий економічний захист деревини від деревозабарвлюючих грибків (синьови, лимонки) та плісняви на короткий термін (мінімально – 3 місяці) для транспортування, зберігання товарного запасу.
- гарантоване рівномірне просочення, без пропусків;
- зменшення часу на просочення деревини.

Для деревини ураженої комахами-шкідниками (шашель, короїд і т.п.)
Засоби лінійки Lignofix забезпечують ефективну ліквідацію та профілактичний захист деревини від комах-шкідників на весь час експлуатації будови. Їх безсумнівною перевагою є той факт, що оброблена деревина безпечна при контакті та не випаровує небезпечних речовин в процесі подальшої експлуатації.
ДОВІДКОВО:
Будь-які хімічні матеріали, призначені для ліквідації ураження, при нанесенні на поверхню не просочують деревину на повний об'єм. Таким чином ефективна ліквідація передбачає 2 етапи – ін'єктаж (введення розчину в деревину через отвори) та поверхневе просочення.
При значному ураженні
Якщо частина конструкції вже не придатна для витримування навантаження, наявні значні пошкодження деревини та ймовірність руйнації дерев’яних конструкцій є високою таку деревину необхідно обов’язково замінити.
І етап ліквідації та профілактики: ІН'ЄКТАЖ
В місцях інтенсивного ураження деревини (вогнища ураження), за умови, що конструкція здатна витримувати навантаження за призначенням, необхідно засвердлити тонким свердлом (3-4 мм) отвори через 10-15 см, глибина отворів 3/4 товщини дерев’яного елементу. В ці отвори вводимо розчин препарату в 2-3 (4) етапи, по мірі просочення. В отвори, утворені шкідниками – також вводимо розчин.
Крім того для запобігання пересуванню шкідників всередині деревини створюємо так званні «бар'єри», як це вказано нижче на малюнку.
В здоровій (неураженій) деревині, яка безпосередньо контактує з вже ураженою деревиною, створюємо бар’єри для її захисту.
У вертикальних елементах отвори засверлюємо під кутом, для запобігання витікання розчину антисептика.
В просвердлені отвори вводимо розчин препарату в 2-3 (4) етапи, по мірі просочення.
ІІ етап: НАНЕСЕННЯ НА ПОВЕРХНЮ
Наносимо розчин антисептика на поверхню деревини за допомогою пензлика, валика або пульверизатора (обприскувача).
Матеріали, які застосовуються для ліквідації уражень деревини (лікувальні):
При ураженні деревини грибком та пліснявою
Замінити значно пошкоджені елементи (елементи, які вже не можуть витримувати конструкційні навантаження) новими та механічно зачистити поверхню.
Інтенсивно обробити уражену грибком (пліснявою) поверхню розчином препарату Lignofix TOP або Lignofix TOP-Profi.
Для ліквідації ураження кладки і профілактичного захисту від плісняви та грибків
Повністю видалити значно уражену штукатурку та механічно очистити поверхню від спор.
Ретельно обпалити всю уражену грибком або пліснявою поверхню пальником.
Інтенсивно обробити уражену грибком (пліснявою) поверхню розчином препарату Lignofix Stabil, Lignofix E-Profi або Lignofix P.